Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 508 871 732

Wymiana tłumików

Tłumik wydechowy pełni w aucie dwojaką funkcję: redukuje hałas oraz jest niezbędny w procesie prawidłowego przetwarzania spalin wydobywających się z silnika. Kiedy musisz wymienić tłumik? Sam da Ci o tym znać, powodując głośniejszą pracę silnika. Nie zwlekaj wtedy i udaj się do mojego warsztatu. Ocenię, czy powodem tego hałasu jest rzeczywiście tłumik – jeśli tak, pomogę Ci go wymienić. Możesz to również zrobić samodzielnie, a zapłacisz tylko za nowy tłumik. Jaka jest jego cena? Zazwyczaj jest to kwota kilkudziesięciu złotych.

W mojej ofercie posiadam tłumiki, złącza elastyczne, rury wydechowe i rury kolektorowe do każdego samochodu, renomowanych marek. Na życzenie klienta modyfikuję tłumiki lub instaluję tłumiki sportowe. Mam w sprzedaży pozostałe elementy układu wydechowego pojazdu, takie jak katalizatory czy filtry cząstek stałych.

 

Jak samodzielnie wymienić tłumik samochodowy?

Wymiana tłumika to jedna z najprostszych napraw, jaką własnoręcznie możesz wykonać w aucie. Tłumik znajduje się na jego spodzie. Przymocowany jest do samochodu opaską z jedną śrubą bądź zaciskiem. Po odkręceniu śruby czy zdjęciu zacisku wyjmuję tłumik z gumowych zaczepów. Razem z wysłużonym tłumikiem wymieniam również opaskę mocującą. Nową opaskę zakładam na końcówkę układu i montujemy nowy tłumik.

Jeśli obawiasz się, że przez samodzielne zamontowanie tłumika możesz doprowadzić do uszkodzenia układu wydechowego, zostaw tę czynność mnie. Umów się na wymianę tłumika w mojej stacji. Oferuję dobrej jakości części, a przy okazji mogę – na życzenie – stuningować tłumik, co doprowadzi do zwiększenia mocy silnika auta.

Zbliżenie na tłumik